پروژه مجموعه تاریخی و فرهنگی طاق بستان

مجموعه تاریخی و فرهنگی طاق بستان

نوع کاربری: مجوعه فرهنگی

موقیعیت : کرمانشاه 

کارفرما:شرکت ارغوان سیروان غرب

 

 

پروژه مجموعه تاریخی و فرهنگی طاق بستان

متریال مورد استفاده در نمای  پروژه مجموعه تاریخی و فرهنگی طاق بستان:

 

پروژه مجموعه تاریخی و فرهنگی طاق بستان به جرات می توان گفت استفاده از نمای شیشه ای کرتن وال انتخاب بسیار هوشمندانه ای برای مجتمع فرهنگی طاق بستان بوده است.

استفاده از یک المان کاملا مدرن در یک فضا تاریخی یکی از چالش های این پروژه محسوب میشد. استفاده از نمای مدرن تمام شیشه ای کرتین وال در کنار محیطی کاملا باستانی و سنگی تعادل و توازن بی نظیری را به وجود آورده است. نما های دو ساختمان مجزای این پروژه تماما کرتین وال (فیس کپ) اجرا شده است که این پیوستگی و یکپارچگی نما چالشی بود که شرکت نگاه درخشان البرز به راحتی از پس آن برآمد. همپنین اجرای کنج های این مکعب های شیشه ای ملزم دقت عمل بالا و کیفیت اجرای

فوق العاده بوده است.

همراهی شیشه های تمام قد دوجداره لمینیت شده با سیستم های خاص عایق بندی نگاه درخشان البرز، در درجه اول امنیت و عایق بودن سازه کرتین وال را تامین کرده و همچنین زیبایی منحصر به فردی به این پروژه بخشیده. در کرتن وال پروژه طاق بستان از پروفیل اختصاصی شرکت نگاه درخشان البرز به مقطع 60*120 استفاده شده است که ابعاد این پروفیل ها در کنج به 60*160 تغییر میکند. لازم به ذکر است سیستم اجرای کرتن وال طاق بستان فیس کپ است، که یکی از دلایل این انتخاب حضور مقاطع آلومینومی در بین شیشه هاست که علاوه بر ایجاد نظم به دلیل تقسیم بندی های مساوی نما ، از نظر دید بصری استحکام و قدرت بیشتری را به بیننده القا می کند.

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید؛

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *