پروژه قیطریه

نوع کاربری : مسکونی 

کارفرما: جناب مهندس برخوردار

سیستم مورد استفاده شده در پروژه قیطریه :

پنجره های آلومینیومی هیدن ونت ترمال بریک NDA

 

همان طور که می دانیم بیشترین فراوانی در پنجره های آلومینیومی ترمال بریک از دو سیستم لولایی و کشویی می باشند که هر کدام به سهم خود دارای محاسن و معایبی می باشند که ما تصمیم داریم در این زمان پنجره های لولایی ترمال بریک را مورد بررسی قرار دهیم.

پنجره های لولایی از نظر هوابندی و آب بندی نسبت به پنجره های کشویی عمل کرد بهتری دارند. البته شاید از نظر کاربری نسبت به پنجره کشویی در تراز پایین تری قرار گرفته باشد، عاملی که باعث می شود پنجره لولایی ترمال بریک دارای هوابندی و آب بندی قوی تر باشند, درگیری کامل لنگه و چهارچوب می باشند که توسط لاستیک های هوابندی و آب بندی EPDM کاملا با هم درگیر هستند و علاوه بر آن وجود لاستیک ضربه گیر EPDM این عمل را تشدید می کند.

با توجه به مطالب عنوان شده بالا، یک ضعف اصلی در پنجره های لولایی وجود دارد که معماران محترم و نکته سنج از آن کاملا آگاهند .

  • پنجره های لولایی ترمال بریک هیدن ونت

پنجره های لولایی ترمال بریک هیدن ونت

پنجره های لولایی هیدن ونت

همان طور که در نقشه و دیتیل شماره یک کاملا مشخص است پنجره دو لنگه لولایی، یک لنگه بازشو و یک لنگه فیکس، لنگه بازشو دارای ضخامت بیشتری است که در این صورت بین لنگه فیکس و بازشو هارمونی وجود ندارد و اصطلاحا پنجره ها نا متقارن هستند ولی در شکل و دیتیل شماره دو تقارن در هارمونی پنجره ها کاملا مشخص و مبرهن است و این باعث سطح و یکسانی از پنجره و شیشه و نمای زیباتری مشاهده خواهیم کرد.

 

پروژه قیطریه

از سیستم پنجره ترمال بریک هیدن ونت در پروژه مجتمع اداری جردن نیز استفاده شده است.

شرکت نگاه درخشان البرز

پیشنهاد می کنیم مطالب زیر را مطالعه فرمایید؛

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *