پروژه مجتمع تجاری اداری تجارت تهران

در پروژه مجتمع تجاری اداری تجارت تهران از ورق آلومینیوم کامپوزیت  در نمای ساختمان و در سقف کاذب مورد استفاده قرار داده شده است. در این پروژه اجرای نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت  به صورت نمای دوپوسته جلوی نمای کرتین وال توسط شرکت اکو آرک  اجرا شده است .

اطلاعات پروژه مجتمع تجاری اداری تجارت تهران

نوع کاربری : تجاری اداری

کارفرما : شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران

مشاور : آقای مهندس سلیمانی

متریال مورد استفاده نما

  • نمای کامپوزیت به متراژ 750 متر مربع
  • نمای کرتین وال به متراژ 600 متر مربع

پیچیدگی در طراحی های معماری پروژه تجارت

وجود المان دکوراتیو نمای ورق آلومینیوم کامپوزیت در طراحی های معماری پروژه تجارت دست اندرکاران پروژه را به لحاظ قابلیت های اجرا و نتیجه حاصل از اجرای چنین طرحی با چالش های جدی روبرو ساخته بود . نگاه درخشان البرز(NDA) به پشتوانه تجربه بالای تیم های فنی و اجرایی خود اطمینان لازم را برای اجرای چنین طرح پیچیده ای برای کارفرمای پروژه ایجاد نمود و مهم ترین موضوع این چالش های نحوه اجرای المان دکوراتیو است.  وقتی که قرار باشد در جلوی نمای شیشه ای اجرا شود. هنگامی در فاصله مابین المان و سازه اصلی ساختمان تجارت متریال حساسی مثل شیشه دو جداره اجرا شود چگونه می توان زیرسازی های مورد نیاز المان دکوراتیو را به سازه اصلی متصل نمود. همچنین بادگیر نبودن چنین سازه دکوراتیوی می بایستی مدنظر قرار گیرد چرا که اگر حفره های لازم در سطح آن پیش بینی نشود سرعت باد قابلیت کندن المان را از جای خود خواهد داشت. همچنین این حفره ها نباید بر ویژگی های معمارانه مد نظر طراح اثر بگذارد.

موضوع دیگر اجرای نمای کرتین وال یا کنج های زاویه دار حساس است که روش های گوناگونی برای اتصال نمای شیشه ای کرتین وال در کنج های وجو دارد که یا می توان از دو لامل با زوایای طراحی شده در این بخش استفاده کرد و یا در دیتیل های پیچیده تر شیشه ها به هم برسند .

به هر حال NDA مفتخر است پروژه تجارت را با تمامی پیچیدگی های فنی و اجرایی با جدید ترین تجهیزات و روش ها در خدمت شرکت سرمایه گذاری مسکن تهران  اجرا نموده است . در این پروژه تمامی پنل ها های نمای کامپوزیت و مدول های لامل آلومینیومی به صورت از پیش آماده و از قبل برش خورده وارد کارگاه ساختمانی و در محل نمای ساختمان نصب شده اند.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *