طراحی نمای ساختمان شرکت نگاه درخشان البرز

طراحی نمای ساختمان شرکت نگاه درخشان البرز


ساختمان ایکات رشت

نوع کاربری: اداری-تجاری

موقعیت: گلسار- رشت

کارفرما:  مهندس شریفی

سیستم مورد استفاده در نمای ایکات رشت:

معرفی پروژه:

ساختمان ایکات رشت
ساختمان ایکات رشت

ساختمان ایکات رشت در نمای آن 3 نوع متریال استفاده شده است که طبق طراحی مدرن این مجموعه کاملأ همگن با نماهای اطراف و با توجه به اقلیم شهر رشت و حفظ لند مارک های معماری شهر رشت مانند سقف های شیروانی ، این ساختمان را از سایر بناهای شهر متمایز می کند .

همچنین بازی با ابعاد سرامیک ها با نمای کرتین وال مجاور آن نشانگر و گواه معماری در خور و نشان دهنده ساعت ها فکر و زمان برای طراحی و اجرای نمای پروژه است.

در قسمت نمای کرتین وال

که در نمای شرقی (نمای اصلی) پروژه خود نمایی میکند . سیستم کرتین وال به همراه درپوش ها و نگهدارنده طوسی آلومینیومی و شیشه های دوجداره در طبقه تجاری جلوه بصری خاصی به بنا داده است، که حجم بیشتر کرتین وال در نمای اصلی قابل مشاهده است .که با توجه به اقلیم شهر رشت و بارندگی های فراوان آن کل نمای کرتین وال توسط لاستیک های مخصوص EPDM کاملا آب بندی و هوابندی شده است و بازی با ابعاد کرتین وال و شیشه ها جدا از زیبایی آن باعث صرفه جویی در هزینه کل آن شود.

در نماهای شمال و غرب

پروژه که نماهای فرعی  ساختمان می باشد، نمای سرامیکی به همراه بازشو های کلنگی  است.شایان ذکر است که در این قسمت با توجه به محدودیت های پیشروی پروژه در قسمت نما باعث شد کلیه دیتیل های اجرای نمای سرامیک خشک دگرگون شده و کلا اجرای سرامیک خشک آن در پایه دیتیل های اختصاصی و ابداعی شرکت نگاه درخشان البرز (NDA)انجام شود .که خود گویای ساعت ها و روزها فکر و زمان گروه متخصص دفتر فنی مجموعه نگاه درخشان البرز (NDA) و ساعت ها جلسه به همراه مشاور و معمار محترم پروژه بوده است .

در پایان استفاده از

متریال ورق آلومینیومی کامپوزیت

همرنگ سرامیک بوده که در قسمت های فلاشینگ و مقاطع مشترک سرامیک به بازشو ها با انتخاب هوشمندانه این متریال باعث شده با ضخامت بالای ورق باعث استحکام بیشتر و ضد حریق بودن آن احساس امنیت و آرامش بیشتری در ابتدا به کارفرمای محترم و مشاور حساس و خبره آن و در نهایت مجموعه شرکت نگاه درخشان البرز (NDA) را می دهد که در کنار اجرای مهندسی ، انتخاب متریال مصرفی کاملا فکر شده ، مطالعه شده و با کیفیت بالا انجام گرفته است.

شروع اجرای سرامیک INVISIBLE در پروژه ایکات رشت:

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *