به‌ طور معمول جام‌های استاندارد شیشه 3200×2200 میل می‌باشند و ابعاد بزرگ‌تر از جام‌های استاندارد هم در تولید و هم در نصب، چالش‌های مخصوص به خود را دارند. شرکت نگاه درخشان البرز NDA در یکی از پروژه‌های خاص خود نصب شیشه‌ای به ابعاد 3800×6000 میلی‌ متر را به اجرا گذاشته‌ است.

داشتن وسعت دیدی با حدود 24 متر مربع بدون هیچ‌ گونه خطا و تاری دید در یک مدل پنجره، جلوه‌ ویژه‌ای به پروژه خواهد بخشید. بهتر است بدانید شرکت نگاه درخشان البرز NDA، مطابق با استانداردهای ملی ساختمان، به راحتی شیشه‌های خارج از ابعاد استاندارد را نصب می‌کند و ایمنی را در ساختمان موردنظر تأمین می‌نماید.

شیشه جام چیست؟

اغلب درب و پنجره‌هایی که تولید می‌شوند، دارای سایزهای مشخص و استانداردی هستند. از این‌ رو شیشه‌های ساخته‌ شده برای این قسمت‌ها نیز اندازه ثابتی دارند که موجب راحت‌تر نصب شدن و کاهش مصرف انرژی می‌شود. به‌ طور کلی شیشه‌هایی که در مکان‌های مختلف نصب می‌شوند، باید مطابق با قوانین شهرداری و استانداردهای ملی ساختمان‌ها باشند. اما در صورتی‌ که شیشه خارج از استاندارد تولید شود، به آن شیشه جام می‌گویند.

در واقع هر گاه شیشه سکوریت را از 3 متر در 6 متر بزرگ‌تر تولید کنند، آن را شیشه جام می‌نامند. این ابعاد کمک می‌کند در بزرگ‌ترین دهانه‌ها و دیواره‌ها نیز بتوان به سادگی از شیشه یک تکه استفاده کرد. همین مسئله موجب می‌شود شیشه جلوه بخشی زیادی داشته باشد و نمای کلی کار نیز زیباتر دیده شود.

شیشه جام از ایمنی بسیار بالایی برخوردار است و این امر نیز موجب شده امروزه افراد زیادی از آن بهره بگیرند. جام‌های استاندارد شیشه در اصل یکی از انواع مختلف شیشه سکوریت در ابعاد بزرگ‌تر هستند که در دمای بالا ذوب می‌شوند و بعد از هم سطح سازی و آماده شدن، آن‌ها را در دمای بسیار سردی قرار می‌دهند تا دچار شوک دمایی شوند و مقاومت مکانیکی‌شان افزایش یابد.

جام‌های استاندارد شیشه

رایج‌ ترین کاربردهای شیشه جام

در برخی مواقع استفاده از شیشه جام ممکن است بسیار خطر پذیر باشد زیرا نصب و تولید این شیشه‌ها به حرفه زیادی احتیاج دارد و اگر با در نظر گرفتن ایمنی لازم آن‌ها را نصب نکنید، ممکن است دچار خسارت‌های زیادی شوید. به‌ طور معمول شیشه جام ایمنی بسیار بالایی دارد و می‌توانید آن را در هر مکانی که خواستید، استفاده کنید.

این شیشه‌ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند، می‌توانند در بالکن‌ها، دکوراسیون داخلی، قسمت‌های بیرونی ساختمان، نمای ساختمان‌های اداری و تجاری، آلاچیق‌ها و یا حتی سقف‌های شیشه‌ای نیز مورد استفاده قرار بگیرند. از این‌ رو اگر می‌خواهید زیبایی و جذابیت ساختمان موردنظر خود را چندین برابر افزایش دهید، بهتر است از این نوع شیشه پرکاربرد بهره بگیرید.

بعد از انتخاب شیشه جام، محل مورد نظر باید حتما توسط یک کارشناس باتجربه مورد بررسی قرار بگیرد تا امنیت استفاده از آن به بهترین شکل ممکن تضمین شود. همچنین نصب آن و همچنین از آن جایی ‌که نصب آن‌ها همچنین از آن جایی‌ که شیشه‌های جام وزن بالا و ابعاد بزرگی دارند، باید نصب آن‌ها نیز توسط افراد متخصص در این زمینه انجام شود تا بعدا مشکلی به وجود نیاید.

همان‌ طور که در ابتدای مقاله نیز گفته شد شیشه جام از ایمنی فوق‌ العاده عالی برخوردار است و مزایای زیادی دارد. البته بهتر است بدانید نصب و حمل آن، چندان کار راحتی نیست و نباید این کار را به دست هر کسی سپرد. شرکت NDA در زمینه اجرا و نصب جام‌های استاندارد شیشه تاکنون توانسته‌ است پروژه‌های مختلفی را به مرحله اجرا درآورد و نظر افراد زیادی را به کیفیت بالای خدماتی که ارائه می‌دهد، جلب کند. از این رو شما هم می‌توانید برای یک خروجی بی‌نقص، با خیالی آسوده کارتان را به دست این شرکت معتبر بسپارید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در نگاه درخشان البرز تماس حاصل نمایید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *